ВАКЦИНАЦІЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ: ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ТА ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ

Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається добровільно та безоплатно. 24 лютого 2021 року в Україні розпочався процес вакцинації проти COVID-19. Всі області України вже отримали вакцину та розпочали вакцинацію.

Зараз в Україні використовують вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield). Вироблена в Індії вакцина має локальну назву Covishield. Вона потребує дводозного введення.

22 лютого 2021 року, МОЗ України зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. Це векторна вакцина, розроблена британсько-шведською компанією AstraZenecа та Оксфордським університетом. Вакцина є безпечною та ефективною для людей віком від 18 років і старше. Її ефективність становить 63,09%.
За статистичними даними захворюваність на COVID-19 в Україні, а також в Сумській області та Конотопському районі має тенденцію до зростання. Єдиним специфічним методом профілактики захворювання на COVID-19 є колективна вакцинація населення (імунізація). З метою проведення колективної імунізації. З метою проведення масової вакцинації населення наказами МОЗ України створені тимчасові пункти щеплення та мобільні бригади, основним завданням яких є проведення вакцинації в регіонах України. На території Дубов’язівської об’єднаної територіальної громади тимчасовий пункт щеплення розміщується на базі Дубов’язівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, також створена мобільна медична бригада для виїздів у віддалені населені пункти, підприємства та установи для вакцинації на місцях.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається в 5 етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті;
2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники;
3-й етап – люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти;
4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі;
5-й етап – решта дорослого населення України.

Щоб краще спланувати та організувати процес вакцинації організований попередній запис. В першу чергу необхідно звернутись до сімейного лікаря. Вакцинація здійснюється незалежно від підписаної декларації. Всі жителі, які проживають на відповідній території за їх бажанням мають право на проведення вакцинації.

Наразі медичні заклади Дубов’язівської об’єднаної територіальної громади вакцину ще не отримали. У випадку отримання вакцини для профілактики COVID-19 жителі громади будуть терміново та детально проінформовані щодо проведення вакцинації.