Мінсоцполітики запустили пілотний проект "Почуй мене"

Мінсоцполітики запустили пілотний проект “Почуй мене”

Його суть – надати можливості людям з порушеннями слуху користуватися послугами сурдоперекладу
під час звернення до державних установ. Проект “Почуй мене” спрямований на усунення комунікаційних бар’єрів під час дистанційних звернень слабочуючих українців до Мінсоцполітики.
Сурдоперекладач супроводжує спілкування людини з консультантами урядової “гарячої лінії”, оформлює звернення. За результатами опрацювання звернення людина отримує відповідь як у письмовому вигляді, так і у формі відеолиста, записаного сурдоперекладачем, який теж є офіційним документом.
Це офіційний канал зв’язку для консультування осіб з інвалідністю.
Для оформлення звернення на жестовій мові натисніть на перекреслене вушко в правому нижньому кутку екрана.
Заповніть: ім’я, номер телефону, електронну пошту.
Очікуйте на підключення перекладача жестової мови.

Яку інформацію ви можете отримати:

•  про субсидію від держави;
  •  про пенсію (як оформити, як перевести пенсію в інше місто, за місцем нинішнього проживання);
  •  про матеріальну та фінансову допомогу, яку ви можете отримати;
  •  як отримати грошову компенсацію за купівлю смартфону;
  •  про допомогу по причині втрати годувальника (як оформити і що для цього потрібно);
  •  як оформити грошові виплати при народженні дитини;
  •  про оформлення пенсії на дитину з інвалідністю та інше.

Цілодобова «гаряча лінія» з консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю 1539.
На базі Урядового контактного центру працює окрема спеціалізована «гаряча лінія», створена для консультування осіб з інвалідністю.
«Гаряча лінія» – це механізм, який дозволяє оперативно вирішувати проблеми людей, з приводу яких вони звертаються.
Звернення приймають працівники Урядового контактного центру за допомогою засобів телекомунікації і направляють у відповідні органи державної влади для вирішення питань по суті та надання відповідних роз’яснень.
«Гаряча лінія» 1539 сприяє дотриманню прав людей з інвалідністю і реалізується за підтримки Міністерства соціальної політики і Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Прямий діалог між міністерством та людьми з інвалідністю сприяє прискоренню розбудови безбар’єрної України, де всі без винятку громадяни мають рівні права та можливості.
Дзвінки на «гарячу лінію» 1539 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
Для громадян з порушенням слуху забезпечена можливість звернутися на «гарячу лінію» з допомогою послуги сурдоперекладача, а також гарантована відповідь на звернення у вигляді відеолиста.

Посилання на сайті  https://www.msp.gov.ua/content/1539-pochuy-mene.html