ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ДУБОВ’ЯЗІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Відповідно до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», «Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки» та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» передбачається збільшення площі заповідності Сумської області.
На виконання вказаних програм у 2020 році здійснено наукові дослідження поширення хижих птахів та чорного лелеки в лісах Конотопського району Сумської області, відповідно до яких зазначено про необхідність надання частині р. Ромен та її заплави, що розташована неподалік с. Базилівка (Конотопського р-ну Сумської обл.), статусу об’єкта природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника місцевого значення.
Тому виконавчим комітетом селищної ради вивчається думка громадськості щодо можливості погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення «Базилівський» орієнтовною площею 86,0 га на землях державної власності, які перебувають у постійному користуванні Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, за цільовим призначенням: для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами, створення якого ініціюється Департаментом захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» заказниками оголошуються природні території (акваторії) з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів.
За ст. 26 вищевказаного закону на територіях заказників забороняються рубки головного користування, суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності, а також полювання та інша діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.
Пропозиції від громадськості приймаються за телефоном селищної ради 067 194 16 94 (контактна особа: Крюков Юрій Володимирович) або за адресою: с. Сім’янівка, вул. Центральна, 64 – приміщення Сім’янівського НВК.