ЗВЕРНЕННЯ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ДУБОВ'ЯЗІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТАМАРИ МАРУСИЧЕНКО З НАГОДИ ДНЯ ПАМ'ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

ЗВЕРНЕННЯ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ДУБОВ’ЯЗІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТАМАРИ МАРУСИЧЕНКО З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Шановні жителі громади! Дорогі ветерани!

75 років відділяють нас від історичного травня 1945-го, коли закінчилася одна з найжорстокіших воєн в історії людства, яка забрала мільйони життів, знищила сотні тисяч сіл і міст, понівечила землю. Мільйони представників українського народу та Європи, полеглих у боротьбі з нацизмом на фронтах Другої світової війни та у визвольних рухах, загублених у фашистських концтаборах, й до сьогодні є застереженням будь-якому режиму, що прагне зміни світового порядку. Героїзм воїнів, самовідданість тих, хто наближав перемогу над нацизмом в тилу, залишаються в пам’яті сучасників – спадкоємців солдатської слави та доблесті, відваги і нескореності духу патріотів, котрі захищали право свого народу на мир і спокій.

Кожна українська родина старанно оберігає спогади та пам’ять про захисників рідної землі і саме тому, шануючи європейські традиції пам’яті і примирення, ми згадуємо всіх, хто віддав життя задля перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, та вшановуємо тих, хто наближав перемогу людства над нацизмом. Цей зв’язок поколінь сьогодні робить нас сильними та нездоланними у боротьбі з ворогом на сході країни.

В День пам’яті та примирення ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування, які протягом багатьох років роз’єднували наше суспільство, маємо подивитись об’єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об’єднувала одна мета – визволення рідної землі від ворога. Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також трудівників тилу.

Низько схиляємо голови і віддаємо шану кожному Українському героєві, що в час воєнного лихоліття боровся за визволення рідної землі від тоталітарних загарбників. Пам’ять про кожного воїна, кожну жертву і кожного рятівника України є і буде для нашого народу вічною і нероздільною.

Від щирого серця бажаю миру і довголіття ветеранам та учасникам українського визвольного руху, воїнам-захисникам, спокою, затишку та добробуту українським родинам, незмінної віри в успіх нашого народу у відстоюванні своїх інтересів задля незалежності та процвітання України!