Чому в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг  не відображається розмір пільг?

Чому в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг не відображається розмір пільг?

З настанням опалювального сезону до управління соціального захисту населення звертається все більше людей з питанням «Чому в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг немає розміру пільг?»

До жовтня – нарахування пільг проводилося підприємствами-надавачами послуг, інформація про що відображалося в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг у графі «пільги».

З 01 жовтня 2019 року відбувається монетизація пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги: надання їх в готівковій або в безготівковій формі (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373).

Ті пільговики, які виявили бажання та надали до управління до 15 жовтня заяви про отримання пільг в готівковій формі – отримають їх на власні рахунки, які зазначали в заявах. Пільга нараховується управлінням, кошти перераховуються після надходження фінансування.

Для тих же пільговиків, які не виявили бажання отримувати пільги готівкою, застосовується механізм безготівкового надання пільг за наступною схемою:

– управлінням проводиться нарахування пільг, інформація про що передається до Міністерства соціальної політики України, а останнім – до АТ «Ощабданк»;

– АТ «Ощадбанк» проводить перерахування коштів управителям, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та виконавцям комунальних послуг у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Так, за жовтень та листопад 2019 року нараховано пільги, суму яких та стан перерахування їх виконавцям послуг будуть відображені в особистих кабінетах пільговиків в АТ «Ощадбанк».

Особистий кабінет пільговика можна переглянути на офіційному веб-сайті АТ «Ощадбанк» (www.oschadbank.ua), увійти до якого можна через «інші розділи» – «безготівкова монетизація пільг і субсидій» – «фіз. особам» – «особистий кабінет субсидіанта/пільговика».

Інформація про послуги, по яким не було проведено оплату буде направлятися АТ «Ошадбанк» пільговику шляхом смс-повідомлення, які пільговики отримають після 18 числа. Із вказаної дати і виконавці житлово-комунальних послуг будуть володіти інформацією про суми коштів, які надійшли на їх рахунки.

Прохання до пільговиків надати до управління соціального захисту населення дані особистого номеру мобільного телефону для проведення сповіщення щодо оплати відповідних послуг.

До уваги пільговика!

З питань, що стосуються:

• нарахування пільг – звертатися до управління за телефоном  6 62 90 або особисто до відділу персоніфікованого обліку (відділ пільг) кабінет № 27 за адресою: м. Конотоп, вул. Соборна буд. 23;
  • спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розмір заборгованості (переплати) – звертатися до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг;
  • операцій здійснених за обліковим записом пільговика, щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, в тому числі питання доступу до особистого кабінету, – звертатися до АТ “Ощадбанк” (телефон гарячої лінії 0-800-210-800).