У ДУБОВ’ЯЗІВЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 160-РІЧЧЯ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ СЕЛИЩА

У неділю, 16 червня, у центральному парку в Дубов’язівці відзначили 160-річчя з дня заснування селища. У ході урочистих заходів відбулась презентація українських подвір’їв, селищний голова Тамара Марусиченко відзначила грамотами найдостойніших краян, після чого на сцені лунали виступи артистів Сумської обласної філармонії, гурту «Мальви», працювали розважальні майданчики для дітей, місцевих мешканців та гостей частували козацьким кулішем, а наприкінці свята прогримів феєрверк!
На заході були присутні селищний сільський голова ОТГ Тамара Марусиченко, депутатський корпус селищної ради, депутат Сумської обласної ради Сергій Демеха, представники місцевих підприємств, мешканці та гості. На початку свята відбулась презентація українських подвір’їв смт Дубов’язівка «Гостинне подвір’я», об’єднаного куреня сіл Вишневого, Красного Лебедєвого, «Курилівської садиби», «Салтиківського подвір’я», «Тернівського куреня», «Сім’янівської світлиці», Шпотівського подвір’я «Дві Солохи», де були виставлені вироби майстринь, стародавні предмети побуту та посуду, вишивані рушники, картини, прикраси тощо. Зокрема серед інших на «Дубов’язівському подвір’ї» були представлені картини художника Валентини Івашко з села Гамаліївка.
Господарі «подвір’їв» вітали гостей пісенними та танцювальними підготовленими номерами. А в «Тернівському куріні» відзначились ще й театралізованим костюмованим виступом пана Отамана та пана Попандопала, що дуже сподобався глядачам.
Розпочалось свято із виконання вокально-хореографічної композиції «Рідний край» виступу зразкового аматорського вокального колективу «Щебетухи» і танцювального колективу Дубовязівського СБК. На мальовничому рушникові селищному голові вручили запашний коровай.
Як зазначила ведуча Тетяна Осадча, начальник відділу культури Дубов’язівської селищної ради ОТГ, – виринувши із сивої давнини, чимало всього доброго і не дуже, радісного і сумного, вікопомного і буденного – пережило селище за свої 160 років від першої писемної згадки. У 2017 році шляхом добровільного об’єднання Дубов’язівської селищної, Красненської, Курилівської, Тернівської, Салтиківської та Шпотівської сільських територіальних громад було утворено нову Дубов’язівську об’єднану територіальну громаду, селищним головою якої було обрано мудрого, досвідченого керівника Тамару Марусиченко. Тамара Петрівна зі сцени з цим чудовим святом привітала земляків, а також вручила грамоти за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість своїй справі працівникам місцевих закладів, установ, організацій та підприємств.
Депутат Сумської обласної ради Сергій Демеха вручив художньому керівнику Дубов’язівського будинку культури Лідії Шелудяк сертифікат на 40 тисяч гривень для придбання сценічного взуття аматорським колективам. Заступник селищного голови Л.І.Білик , від імені депутата Сумської обласної ради Олександра Непочатова, вручив сертифікат на 40 тисяч гривень на придбання баяну аматорським колективам Дубов’язівського СБК.
Ведуча запросила на сцену земляка, поета, композитора, виконавця, аранжувальника, лауреата всеукраїнськиї телевізійних конкурсів, автора музики до спектаклів – Сергія Коноза, котрий є автором пісні «Ми з Дубов’язівки», яку він виконав особисто. Ця пісня стала гімном для селища міського типу Дубов’язівка.
Потім на сцені демонстрували свої творчі таланти артисти Сумської обласної філармонії, гурт «Мальви» районного будинку культури м. Кролевець. На території парку працювали розважальні майданчики для дітей. Місцевих мешканців та гостей пригощали козацьким кулішем. А наприкінці заходу небо над смт Дубов’язівка прикрасив святковий феєрверк.
Як повідомила «Сільським горизонтам» Тетяна Осадча, сільгосппідприємство ТОВ «БІОЛАТ»( дир. Федоренко Тетяна), що орендує місцеві землі для сільськогосподарської діяльності, профінансувало виступ артистів Сумської обласної філармонії, подарувало сорокасвічник для Троїцького храму та святковий торт. Також одним із спонсорів свята виступило підприємство ТОВ «Колос Агро Трейд» (дир. Кошевець Олександр). Керівництво Дубов’язівської селищної ради щиро дякує спонсорам за допомогу у проведенні свята.

Павло ЛІХОПІЙ